پوکر

نکات ساده برای بازیکنان مبتدی پوکر

یکی از جنبه‌های پوکر که افراد را به سمت خود جذب می‌کند این است که یک بازی آسان برای لذت بردن بازیکنان جدید است. شما می‌توانید با کمی شناخت از بازی، سرگرمی‌ زیادی داشته باشید و حتی به‌عنوان یک مبتدی فرصت کسب پول نیز دارید. تعداد زیادی بازیکن بی‌تجربه دیگر برای رقابت با شما وجود دارند که ممکن است بتوانید آن‌ها را به راحتی شکست دهید. وقتی پای عنصر شانس به میان می‌آید، حتی ممکن است شما هر ازگاهی بازیکنانی را پشت سر بگذارید که از شما بهتر و باتجربه‌تر هستند.

 تجربه لذت‌بخش تنها خواسته‌ای است که برخی از افراد به دنبال دست‌یابی به آن از طریق پوکر هستند. در واقع این قبیل افراد نگران از دست دادن پول نیستند. آن‌ها فقط می‌خواهند لذت ببرند و بدانند که حداقل شانسی برای برنده شدن در حال و آینده دارند. هیچ مشکلی در این رویکرد به بازی وجود ندارد، حتی اگر بتوانید با یک روش صحیح کسب درآمد کنید، بازهم بازی کردن برای تفریح امری پسندیده است.
ممکن است ترجیح دهید بازی را جدی بگیرید که به همان اندازه خوب است. در مورد بازی اطلاعات زیادی وجود دارد که اگر بخواهید به یک برنده مداوم تبدیل شوید به آن‌ها نیاز دارید، اما عواید حاصله به یقین ارزش تلاش کردن و زمان گذاشتن برای کسب آمادگی لازم را دارد.

هدف نهایی شما در پوکر، چه یک سرگرمی ساده یا تبدیل شدن به بازیکنی حرفه‌ای باشد و یا حتی جایی در بین این دو مورد، در هر صورت مسائل مختلفی وجود دارد که باید قبل از شروع بازی به آن‌ها رسیدگی کنید. ما این موارد را در زیر آورده‌ایم و این نکات مهم‌ترین اولویت‌ها برای بازیکنان مبتدی پوکر را تشکیل می‌دهند.

این نکات بسیار ساده و درک‌شان بسیار آسان است، ضمن این‌که به راحتی قابل اجرا هستند. آن‌ها به طرز جادویی شما را به یک بازیکن برنده تبدیل نمی‌کنند، اما مطمئناً اگر یک هدف بلند مدت داشته باشید، شما را در مسیر صحیحی برای شروع کار قرار می‌دهند. حتی اگر می‌خواهید برای سرگرمی ‌پوکر بازی کنید هم این موارد به شما کمک می‌کنند. بنابراین وقت کافی برای خواندن این موارد صرف کنید، زیرا ما معتقدیم که همه از این نکات بهره‌مند می‌شوند.

۱۰ گام برای تبدیل شدن به یک بازیکن بهتر در پوکر

۱- قوانین را بیاموزید

قبل از نشستن و شروع به بازی پوکر با پول واقعی، بسیار مهم است که تمام قوانین را بدانید. این نکته ممکن است بسیار آشکار به نظر برسد، اما با این وجود نکته‌ای است که فکر می‌کنیم لازم به ذکر است. اگر نتوانید قوانین را به‌طور کامل درک کنید، اشتباه بسیار پرهزینه و کسب درآمد از طریق این بازی به اندازه کافی دشوار خواهد بود است.
هیچ بهانه‌ای برای عدم آگاهی از قوانین وجود ندارد، زیرا درک قوانین چندان دشوار نیست. برخی از نسخه‌های پوکر کمی ‌پیچیده‌تر هستند، اما به‌طور کلی قوانین نسبتاً ساده هستند و قطعاً زمان زیادی برای یادگیری لازم ندارند.

۲- بودجه تنظیم کنید

بسیار بعید است که به عنوان یک مبتدی به‌طور مداوم از پوکر پول به‌دست آورید. ممکن است شما یک استعداد ذاتی باورنکردنی داشته باشید که شما را بلافاصله به موفقیت برساند یا ممکن است خیلی خوش شانس باشید و به یک نوار برد برخورد کنید، اما برآورد واقعی این است که در آغاز بیش از آن‌که برنده شوید، بازنده خواهید بود.
از دست دادن پول به عنوان یک مبتدی چیزی نیست که بیش از حد نگرانش باشید، زیرا ممکن است بسیاری از بهترین بازیکنان پوکر جهان نیز در آغاز با باخت شروع کرده باشند. با این حال، مهم است در محدوده پولی که قادر به از دست دادن آن نیستید، شرط نبندید. شما باید خودتان بودجه لازم برای هزینه کردن در پوکر را تعیین کنید و سپس به آن پایبند باشید.

بودجه

۳- استراتژی پایه را مطالعه کنید

یادگیری چگونگی بازی پوکر نسبتاً آسان است، اما یادگیری خوب بازی کردن موضوع دیگری است. استراتژی‌های بسیار زیادی مرتبط با این بازی وجود دارد و درک همه این موارد نیاز به مطالعه زیادی دارد. درک کامل تمام استراتژی‌های لازم سال‌ها به‌طول می‌انجامد و به دلیل تکامل مداوم بازی، همیشه چیزهای جدیدی برای یادگیری وجود دارد.
اگر یک تازه وارد در دنیای پوکر باشید، ایده مطالعه چنین موضوعات پیچیده‌ای احتمالاً برای شما جذابیتی ندارد. به خصوص اگر به دلایل سرگرمی ‌بازی می‌کنید، حتی ممکن است علاقه‌ای به یادگیری هیچ استراتژی خاصی نداشته باشید. واقعیت این است که شما مجبور نیستید، زیرا بدون داشتن هرگونه استراتژی هم می‌توانید تفریح و سرگرمی‌داشته باشید، اما توصیه ما این است که حداقل برای یادگیری اصول کمی ‌وقت بگذارید.
حتی دانستن استراتژی پایه‌ای پوکر نیز مهارت بازی شما را بهبود خواهد بخشید و به شما در اخذ تصمیمات آکادمیک‌تر کمک می‌کند. لازم نیست ساعت‌های متمادی را صرف مطالعه کنید، اما مطمئناً از زمانی که صرف کرده‌اید، سود خواهید برد.

۴- بازی با شرط‌های کوچک

اگر نکته قبلی را دنبال کرده و بودجه مناسب را تعیین کرده باشید، عملاً فرقی نمی‌کند که با چه شرط‌هایی بازی کنید. یک استدلال قوی وجود دارد که شما به عنوان یک مبتدی باید با شرط‌های پایین شروع کنید و این مطمئناً همان چیزی است که ما نیز توصیه می‌کنیم.
واقعیت این است که معمولاً در سطوح بالاتر شرط با بازیکنان رده بالاتری روبرو خواهید شد و اصولاً وقتی که برای اولین بار بازی را شروع می‌کنید و هنوز در حال یادگیری هستید، نباید کار را سخت‌تر از آن‌چه هست، بنمایید. البته هیچ تضمینی وجود ندارد که در شرط‌های پایین نیز برنده شوید، اما منصفانه است که بگوییم شانس بسیار بهتری خواهید داشت. حداقل باید بتوانید با رعایت این نکته سرمایه خود را مدت طولانی‌تری استفاده کنید.

پوکر آنلاین

۵- شروع آنلاین

ما معتقدیم که بازیکنان پوکر مبتدی با انتخاب پوکر آنلاین سود بیشتری خواهند برد. حتی اگر قوانین بازی کاملاً یکسان باشند، همه چیز در نسخه آنلاین ساده‌تر است. شما می‌توانید هر زمان که بخواهید بازی کنید و حواس پرتی کمتری خواهید داشت. لازم نیست نگران اداره کردن چیپ‌ها و کارت‌ها یا تلاش برای حفظ ظاهر خود باشید.
از طرف دیگر، بازی در یک محیط زنده می‌تواند برای یک بازیکن تازه‌کار ترسناک باشد. ممکن است که به دلیل ناشی بودن یا اشتباه کردن عصبی شوید و این امر به راحتی می‌تواند بر نحوه بازی و تجربه کلی شما تأثیر منفی بگذارد.

۶- تنها روی یک میز بازی کنید

یکی از مزایای زیادی که برای بازی پوکر آنلاین وجود دارد این است که می‌توانید هم‌زمان روی چند میز بازی کنید. این مسئله پس از رسیدن به یک استاندارد مهارتی خاص، می‌تواند برای بازیکنان بسیار مفید باشد زیرا این امکان را برای آن‌ها فراهم می‌سازد که با بازی هم‌زمان در چندین میز، نرخ برد خود را افزایش دهند. با این حال، این کار برای مبتدیان ایده خوبی نیست.
بازی در چند میز تمرکز شما را کاهش می‌دهد و اجازه نمی‌دهد که مهارت‌های خود را توسعه داده یا به‌درستی یاد بگیرید که چگونه بازی را انجام دهید. بازیکنان ماهر قادر هستند بسیاری از تصمیمات خود را تقریباً به صورت خودکار بگیرند، اما این چیزی است که نیاز به تجربه زیادی دارد. به عنوان یک مبتدی، باید به هر تصمیمی‌که می‌گیرید فکر کنید و هم‌چنین به بازی رقبای خود توجه کنید. اگر فقط روی یک میز بازی کنید، شانس بسیار بهتری برای انجام این کار خواهید داشت.

بازی پوکر

۷- فرمت‌های مختلف را آزمایش کنید

پوکر را می‌توان در فرمت‌های مختلفی بازی کرد. وقتی برای اولین بار بازی را شروع می‌کنید، توصیه می‌کنیم که طیف گسترده‌ای از این موارد را آزمایش کنید. مطمئناً باید چند بازی نقدی به همراه چند نوع تورنمنت مختلف را تجربه کنید و هم‌چنین بایستی بازی‌های محدود و بدون محدودیت را نیز امتحان کنید. ممکن است پس از مدتی بازی انتخاب می‌کنید که در کدام فرمت به‌صورت تخصصی ادامه دهید. اما به عنوان یک مبتدی باید خودتان گزینه‌های مختلف را آزمایش کنید. این امر به شما کمک می‌کند تا سبک‌هایی را که از بازی کردن‌شان لذت می‌برید کشف کنید، علاوه بر این ممکن است متوجه شوید که در قالب‌های خاصی بیش از سایر فرمت‌ها موفق هستید.

۸- همیشه به میز توجه کنید

هنگام بازی پوکر، نسبت به این‌که حریف چگونه به حرکت بعدی شما واکنش نشان خواهد داد، کنجکاو هستید. به‌عنوان مثال، اگر قصد بلوف زدن دارید، احتمالاً باید تصمیم بگیرید که آیا رقیب شما فولد خواهد کرد؟ یا ممکن است سعی کنید بیشترین ارزش را از یک دست قوی دریافت کنید. هم‌چنین به طور مکرر سعی خواهید کرد که علت حرکات خاص یک بازیکن را کشف کنید.
هیچ بازیکن پوکری وجود ندارد که بتواند عکس‌العمل رقبا را با دقت ۱۰۰% پیش بینی کند یا با اطمینان بداند که چرا آن‌ها چنین حرکتی را انجام داده‌اند. اما بازیکنان بسیار ماهر و آگاهی نیز در این زمینه وجود دارند. این مهارت تا حدودی از تجربه و درک کامل از استراتژی نشأت می‌گیرد، اما هم‌چنین از توجه دقیق به میز حاصل می‌شود.
بسیاری از مبتدیان در درجه اول روی کارت‌های خود و شرط‌هایی که می‌بندند، تمرکز می‌کنند. در حالی‌که چنین رویکردی کاملاً قابل درک است اما مطمئناً اشتباه تلقی می‌شود. بسیار مهم است که مراقب اتفاقات اطراف خود باشید، زیرا این موضوع می‌تواند بینشی ارزشمند از چگونگی و چرایی حرکات رقبا به شما بدهد. در هنگام تصمیم‌گیری‌های سخت می‌توانید از این بینش برای قضاوت‌های آگاهانه خود استفاده کنید.

کازینو پوکر

۹- وقت بگذارید

هرچه بیشتر به عنوان یک بازیکن پوکر کسب تجربه ‌کنید، متوجه می‌شوید که به مرور زمان تصمیمات زیادی را به‌صورت غریزی اتخاذ خواهید کرد. با این وجود به‌عنوان یک مبتدی، بعید است که غرایز شما برای اخذ تصمیم کافی باشند. تقریباً برای هر تصمیمی‌که می‌گیرید باید یک روند فکری را طی کنید و این چیزی نیست که در کسب آن عجله کنید. شما برای تصمیم‌گیری سریع در پوکر، برنده چیزی نمی‌شوید، بنابراین همیشه باید وقت صرف کرده و سعی کنید بهترین تصمیمات را بگیرید.

۱۰- حرفه‌ای‌ها را تماشا کنید

نکته آخر یکی از ساده‌ترین مواردی است که باید دنبال کنید. این کار به تلاش زیادی نیاز ندارد و در واقع می‌تواند بسیار لذت بخش باشد. این روزها در اینترنت و شبکه‌های تلویزیونی ویدیوها و فیلم‌های پوکر فراوانی وجود دارد، این بدان معنی است که فرصت‌های زیادی برای شما وجود دارد که بتوانید بازی‌های برتر را تماشا کنید. مشاهده‌ بازی بازیکنان حرفه‌ای می‌تواند برای توسعه بازی بسیار مفید باشد و کاری است که به شدت توصیه می‌شود.

قبلی «
بعدی »

پربازدید ترین ها