اشتباهات رایج بازیکنان بلک جک

7 اشتباه رایج بازیکنان بلک جک یا 21

اشتباهات رایج بازیکنان کم نیست حتی آنهایی که ادعا می‌کنند حرفه‌ای هستند! اتفاقا شاید حرفه‌ای ها چون اعتماد به نفس زیادی دارند، پذیرش این اشتباهات برایشان مشکل است. در هر صورت در این یادداشت، تیم نویسندگان سایت بازی ۳۶۵ درنظر دارند تا به ۷ اشتباه رایج بپردازد.

برای انجام بازی بلک جک کلیک کنید
ورود به سایت بتکارت

این طور که پیداست، شما هم تصمیم گرفته‌اید وارد دنیای بازی مهیج بازی بلک‌ جک یا همان 21 شوید چرا که این بازی بسیار سودآور و آسان است؛ لااقل در فیلم‌هایی مثل ۲۱، خماری و مرد بارانی که این طور است. اما لازم است پیش از آن که مانند کاراکتر آلن در فیلم خماری، ۱۰۰۰۰ هزار دلار بگذارید وسط، از اتفاقاتی که قرار است در میز بازی صورت بگیرد، تصوری داشته باشید. اگر از این هفت اشتباه رایج مبتدیان در بازی بلک‌جک پیش‌گیری کنید، شانس بالایی برای سود کردن دارید.

اشتباهات رایج بازیکنان

اشتباهات رایج بازیکنان بلک جک

⇐ اشتباه شماره یک : عدم توجه به اطلاعات

مهم است که کجا بنشینید؛ البته منظورمان از «کجا»، «کدام نقطه از میز» نیست؛ بلکه «کدام میز» است. پیش از نشستن پای هر میز، حد اقل بت و قوانین اصلی آن میز را بخوانید. یکی از قوانین مهم این است که بدانید هر بازیکن در چه نسبتی برنده است. ممکن است این مقدار ۶به ۵ یا ۳ به ۲ باشد.  این اطلاعات معمولاً با اندازه بزرگ روی لبه کناری میز نوشته می‌شود تا بازیکنان به آن دسترسی داشته باشند. اگر دیدید نسبت پرداختی ۶ به ۵ است یا حتی شرایط از این هم بدتر بود و فقط پول مورد محاسبه قرار می‌گرفت، سراغ میز دیگری بروید. وقتی بلک‌جک می‌گیرید، باید ۳ به ۲ بپردازید که معادل آن می‌شود ۱۵ دلار برای یک شرط ۱۰ دلار. میزهایی که نسبت پرداخت در آن‌ها ۶ به ۵ است و این روزها مثل ویروس در حال گسترش هستند، در ازای برد با ۱۰ دلار، به شما تنها ۱۲ دلار می‌پردازند.

مسئله مهم بعدی، میزان حد اقل بت است. برای شروع بلک‌جک، بهتر است سراغ مقادیر کم مانند ۱۰ یا ۱۵ دلار بروید. برخی از میزها حد اقل بت کمتری هم دارند که ممکن است ۵ یا ۳ دلار باشد.

در کنار قوانین کاهش پرداخت سود، ممکن است بندهای دیگری نیز به بازیکن ابلاغ شود تا برنده شدن را برای او سخت‌تر کند. برای مثال، اجازه دوبل کردن کارت‌هایی که جمعشان ۹، ۱۰ یا ۱۱ شود را نمی‌دهند. البته این اطلاعات پیش از بازی در اختیار شما قرار می‌دهند و تنها کاری که شما باید بکنید، این است که آن را با دقت مطالعه کنید. اگر احساس کردید این قوانین با چیزی که در ذهنتان دارید خیلی تفاوت دارد و ممکن است شما را بیش از حد گیج کند، احتمالا آن میز ارزش بازی کردن ندارد.

اشتباهات رایج بازیکنان بلک جک

⇐ اشتباه شماره دو : بلد نبودن زبان اشاره

فراموش کنید که در فیلم‌ها چه دیده‌اید؛ در بازی واقعی، بازیکنان Black Jack با دیلر (کارت پخش‌کن) ارتباط زبانی ندارند؛ بلکه با دست‌های خود به او نشان می‌دهند که چه کار کند. این امر از وقوع هر گونه سوء تفاهم جلوگیری می‌کند و به دوربین‌ها کمک می‌کند بتوانند نیت هر بازیکن را ثبت کنند. برای دادن فرمان Hit (درخواست برای کارت بیشتر)، کافیست بازیکن انگشت اشاره خود را روی میز بکشد. اگر نخواهد کارت دیگری بگیرد، دست خود را روی کارت‌ها تکان می‌دهد. برای دوبل کردن شرط، پول خود را به پول قبلی اضافه می‌کند. باید توجه داشته باشید که پول اضافه شده، نمی‌تواند بیشتر از مبلغ شرط اصلی باشد. برای Split کردن (یا همان ایجاد یک بانک جدید)، باید دقیقاٌ به اندازه شرط اصلی به مبلغ اولیه شرط اضافه کنید و با انگشتان خود علامت V را به بازیگردان (دیلر) نشان دهید.

توجه داشته باشید که این علائم نسبت به تک یا دوتایی بودن دست متفاوت است. اول از همه، کارت‌ها را طوری نگه دارید که در برابر صورتتان باشد و برای این کار تنها از یک دست خود استفاده کنید. این کار از نمایان شدن کارت‌های شما جلوگیری می‌کند. اگر قصد دارید روی همان شرط بمانید، باید گوشه بالایی کارت خود را زیر بت سُر بدهید. انجام این کار باید به نحوی باشد که کارت شما، با چیپ‌ها تماس نداشته باشد. این کار به این منظور انجام می‌شود که متقلبین نتوانند پس از دیدن کارت‌های خود، میزان شرط را کاهش یا افزایش دهند. بیشتر بازیکنان  تازه‌ کار با این قضیه چندین بار به مشکل برمی‌خورند و کارتشان چیپ‌ها را لمس می‌کند. برای انجام صحیح این حرکت، لازم است به کارت زاویه‌ای صحیح بدهید و فشاری مناسب به آن وارد کنید تا کارت را به شکلی صحیح از بین چیپ‌ها عبور دهید.

مهم نیست روی چه نوع میزی بازی می‌کنید؛ همیشه وقتی قرار است اسپلیت یا دابل کنید، چیپ‌های اضافه را در سمت چپ بت اصلی قرار دهید؛ نه روی آن‌ها.

⇐ اشتباه شماره سه : اضافه کردن نامناسب اس

در بازی، آس کارت بسیار مهمی است؛ زیرا می‌تواند دو ارزش متفاوت از هم داشته باشد: یک و یازده. بنا بر این، برای بازی لازم است این مسئله را همیشه مد نظر داشته باشید. برای مثال، دستی که شامل آس و یک کارت شش باشد، هم می‌تواند هفت در نظر گرفته شود و هم هفده. وقتی بازیکن مجبور باشد آس را یک در نظر بگیرد، آن دست را اصطلاحاً دست سخت می‌دانیم.

اشتباهات رایج بازیکنان بلک جک

در مجموع به بازیکنان توصیه شده هیچ وقت با داشتن آس، با کارت‌های دو، سه، چهار، پنج، شش و حتی هفت ادامه ندهید. برای بردن، به بیشتر از این‌ها نیاز دارید. برخی از بازیکنان اصرار دیلر برای دادن کارت جدید را یک حقه می‌دانند. شما این‌طور نباشید. همیشه وقتی کمتر از هفده هستید، برای گرفتن کارت جدید آماده باشید.

⇐ اشتباه شماره چهار : بلک‌جک با چاشنی اما و اگر

زننده‌ترین حالت بازی کردن بیست و یک، محاسبه‌گری است. در این روش، بازیکن پس از تقسیم کارت‌ها و مشاهده دست خود، سعی می‌کند دست سایر بازیکنان را نیز حدس بزند. یعنی مثلن با خود می‌گوید: اگر فلانی کارت بیشتری خواسته و فلانی نخواسته، احتمالاً بین اعداد ۱۲ تا ۱۷ هستند و اگر فلانی دابل داون کرده است، لابد گول دیلر را خورده است. این افکار را بریزید دور. خوب یا بد، هر کسی با پول خودش بازی خودش را می‌کند. تنها عده انگشت‌شماری نابغه بلک‌جک هستند و واقعاً می‌توانند محاسبه کنند دست هر کس چه ارزشی دارد. اگر از روش بازی سایر بازیکنان خوشتان نمی‌آید، میز را عوض کنید. البته ممکن است در میز بعدی، اوضاع از این هم بدتر باشد!

آموزش بازی بلک جک

⇐ اشتباه شماره پنج : پز دادن!

بعضی از بازیکنان در کازینوها تحت تاثیر جو و شرایط قرار می‌گیرند و کارهای ریسکی انجام می‌دهند. برای مثال، شرط‌هایی بیشتر از موجودی خود می‌بندند و توجیهشان هم این است که «خب اومدیم که شرط ببندیم دیگه!».

این یک بازی غیرقابل بردن نیست؛ اما فراموش نکنید هدفتان از بازی کردن چیست. باید خودتان لذت ببرید؛ نه این که برای پز دادن به دوستانتان یا از سر چشم و هم‌چشمی با سایر بازیکنان شرط ببندید. تا وقتی تازه‌کارید، باید بت‌ها را در کمترین میزان ممکن نگه دارید. معمولاً هیچ کس آنقدر خوش‌شانس نیست که دو تا سه دست پیاپی برنده باشد. کارت‌های رده بالا را اسپلیت نکنید و وقتی دستتان حدود هفت و هشت است، قید دابل کردن بت را بزنید. اگر بودجه‌ای که برای بازی در نظر گرفته بودید، تمام شد، سراغ دستگاه خودپرداز نروید. این را بپذیرید که آن شب روی دور شانس نبوده‌اید.

کارت شماری در بلک جک آنلاین

⇐ اشتباه شماره شش : اعتقاد به رویکرد تیمی

ممکن است برخی از بازیکنان بر این باور باشند که بیست و یک یا همان بلک‌جک، یک بازی تیمی است و باید به هم کمک کنیم تا دیلر را شکست دهیم. به این صحبت‌ها توجه نکنید. نگذارید حرف سایر بازیکنان روی شما اثر بگذارد. استراتژی خود را داشته باشید و بدانید دور میز بلک‌جک، هیچکس با شما دوست نیست.

⇐ اشتباه شماره هفت : جدی گرفتن بیش از حد بازی

بهترین دلیل برای بازی کردن بلک‌جک یا هر قمار دیگری، تفریح کردن است.  شما مانند آلن در فیلم خماری، مجبور نیستید هشتاد هزار دلار از بلک‌جک تامین کنید تا برادرتان را که در دام گانگسترهاست، نجات دهید. اگر از یک استراتژی ساده پیروی کنید، می‌توانید برای مدتی طولانی خود را سرگرم کنید و در نهایت امر هم با مقداری سود، روانه خانه شوید. اما در هر شرایطی توجه داشته باشید که این بازی هم پرتگاهی دارد و ممکن است به راحتی سقوط کنید. هوشمندانه بازی کنید. پولی وسط بگذارید که توانایی تامین آن را داشته باشید. از بازی لذت ببرید. همین.

اشتباهات رایج بازیکنان بلک جک

دانلود اپلیکیشن بتکارت

امیدوار هستیم از خواندن این مطلب لذت برده باشید
برای انجام بازی بلک جک با ارائه بهترین امکانات و جوایز با معتبرترین سایت ایرانی همراه ما باشید

ورود به سایت بتکارت

About تیم محتوای بازی ۳۶۵

Check Also

آموزش بازی بلک جک یا بیست و یک در 5 دقیقه

بازی بلک جک در ایران به نام بازی بیست و یک معروف است. دقت کنید …

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.