پوکر زنده

انواع بازیکنان پوکر زنده براساس ظاهر

احتمالاً در بعضی مقاطع زندگی به شما گفته شده است که نباید در مورد یک کتاب از روی جلد آن قضاوت کنید. اگرچه این امر ممکن است در زمینه‌های دیگر توصیه‌ای عاقلانه باشد، اما معمولاً در میز پوکر کاربرد ندارد. این بدان معنا نیست که ادراکات عمومی ‌هر از گاهی نادیده گرفته نمی‌شوند، اما پوکر در مورد بازی کردن با احتمال برد است. بازی کردن با احتمال، فقط مربوط به کال کردن با یک فلاش در جای مناسب و یا کال کردن یک ریز دوباره نیست، بلکه به معنای استفاده از قضاوت‌ها برای اخذ بهترین تصمیم ممکن است.

اگر رفتار شما با یک پیرمرد ۸۰ ساله عصا به دست، مشابه یک جوان ۲۳ ساله هدفون زده باشد، فقط به خودتان آسیب می‌رسانید. پایبندی به کلیشه‌ها دشوار است زیرا تفاوت‌ها را نادیده می‌گیرد. اما ذات پوکر تمایل دارد گروه‌های منحصر به فردی از بازیکنان را داشته باشد که هر کدام سبک بازی خاصی دارند.

عوامل مختلفی هنگام تلاش برای ارزیابی سبک بازی یک بازیکن روی میز پوکر زنده وجود دارد. اولین و ابتدایی‌ترین قطعاً سن است. هیچ ویژگی خاصی وجود ندارد که به اندازه سن در تعیین سبک بازی یک بازیکن موثر باشد. گذشته از سن، سایر ویژگی‌های شناسایی اموری ثانویه خواهند بود. این موارد شامل لباس، نژاد و حتی نظافت عمومی ‌است.
اگرچه استفاده از مواردی مانند نژاد به صورت مکرر بسیار دشوار است (می‌توان گفت که رنگ پوست بدترین معیار شناسایی سبک بازی در بین این چند عامل است)، اما قابل استفاده است. مانند هر متد دیگری در پوکر، هدف شما استفاده هر چه بیشتر از سرنخ‌ها برای ترسیم یک تصویر کامل است. شما به هر حال در مواقعی اشتباه خواهید داشت، اما به محض اینکه تجربه کافی را در پوکر زنده کسب کنید موفق خواهید شد. در این مطلب به نحوۀ شناخت شخصیتی بازیکنان پوکر زنده از روی ظاهر آنان می‌پردازیم.

نحوه شناخت بازیکنان در پوکر زنده

سن

سن ساده‌ترین روش برای حدس زدن چگونگی بازی یک فرد است. حتی اگر یک بازیکن تازه‌کار در پوکر زنده هستید، احتمالاً می‌دانید که بازیکنان جوان‌ جسور‌تر و تهاجمی‌تر هستند در حالی که بازیکنان مسن بیشتر به منفعل بودن تمایل دارند. اما سنین بین این دو حالت بیشترین مشکل را ایجاد می‌کند. در این مقاله قصد داریم به سه مجموعه سنی اصلی: جوان، میانسال و مسن بپردازیم. هر کدام تمایل دارند ویژگی‌های منحصر به فرد خود را داشته باشند که یکی را از دیگری جدا کرده و به یک معیار مهم برای رفتار با این گروه‎ها تبدیل می‌شود.

بازیکنان جوان

کازینو پوکر

بازیکنان جوان معمولاً بزرگ‌ترین برندگان در اکثر بازی‌های آنلاین و زنده هستند. ضمن به خاطر سپردن این واقعیت باید توجه داشته باشید که بازیکنان جوان زیادی هم هستند که سرنخی برای کاری که انجام می‌دهند ندارند. محیط درباره احتمال این‌که یک فرد جوان بازیکن ماهری باشد، چیزهای زیادی به شما خواهد گفت.
به عنوان مثال اگر در آتلانتیک سیتی یا لاس وگاس باشید، یک احتمال بسیار قوی این است که بازیکن جوان مشغول تفریح باشد و در واقع پوکر زیادی بازی نکرده باشد. این نوع بازیکنان علاوه بر تمایل به بلوف زدن، به دلیل تمایل به کال کردن شناخته می‌شوند. بازیکن جوان معمولاً در یکی از دو حالت افراطی قرار می‌گیرد: خیلی خوب یا خیلی بد. بازیکنان متوسط به طور عادی سنی بین ۲۱-۲۹ سال ندارند.

بازیکنان میانسال

بازیکنان میانسال معمولاً بیشترین جمعیت بازیکنان هستند.

اگر میزی را پر از بازیکنانی با میانگین سنی ۴۰-۵۰ دیدید، باید هرچه سریع‌تر وارد بازی شوید. دلایل زیادی وجود دارد که باعث می‌شود بازیکنان میانسال بهترین نوع حریفان در پوکر زنده باشند.

اول و مهم‌تر از همه، آن‌ها معمولاً سرمایه‌ای قابل خرج کردن دارند. بازیکنان جوان‌تر به طور متوسط پول کمتری برای بازی دارند. بازیکنان قدیمی‌تر پول دارند اما خیلی سفت و محکم هستند. بازیکنان میانسال اکشن را دوست دارند. آن‌ها اغلب بازیکنان دلی هستند، به این معنی که دوست دارند تعداد زیادی فلاپ، ترن، ریور و آل این ببینند.
به همین دلیل، این بازیکنان معمولاً رقبای آسانی هستند. شما می‌توانید منتظر بمانید تا زمانی که یکی از آن‌ها ‌چیپ‌های خود را روی یک دست فرعی به شما تقدیم کند. بازیکنان میانسال را باید به دلیل نفرت‌شان نسبت به فولد کردن، علاقه به بستن شرط‌های بزرگ و عدم توانایی در اجرای اصول اولیه پوکر مانند درک قدرت دست و اندازه شرط مورد توجه قرار دهید.

بازیکنان مسن

بازیکنان مسن، بالای ۷۰ سال در هنگام انتخاب حریف ایده‌آل، در میانه هستند. از یک طرف، آن‌ها خوب نیستند. از طرف دیگر، آن‌ها خیلی بد نیستند. بازیکنان میانسال عالی هستند زیرا تحرک زیادی دارند و از قرار دادن پول خود در پات نمی‌ترسند. برای این‌که بتوانید از منفعل بودن بازیکنان مسن استفاده کنید باید با روش تهاجمی وارد بازی شوید. این روش عکس روشی است که در حین بازی با یک بازیکن میانسال انجام داده و به آن‌ها اجازه می‌دهید اشتباهات خود را انجام دهند و شما از این اشتباهات استفاده می‌کنید.
احتمال غالب این است که شما از یک بازیکن مسن‌تر با روش‌های ساده و شرط‌های ادامه‌دار بیش از آن‌چه از یک پات دریافت می‌کنید، درآمد کسب نمایید. بسیاری از مواقعی بازیکن مسن‌تر تنها در صورت داشتن یک دست فوق العاده قوی، مایل به آل این کردن است. با علم به این موضوع، نباید در برابر این بازیکنان وارد بازی شوید، مگر این‎که شما هم یک دست قوی داشته باشید. از انفعال بازیکنان مسن‌ بهره ببرید، اما مراقب باشید که قربانی آن نشوید.

بازیکن پوکر

عوامل دیگر

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، بدون شک سن آسان‌ترین روش برای سنجش نحوه بازی یک نفر است. نحوه پوشش هم می‌تواند بینشی به شما بدهد. به‌طور کلی، هرچه فرد از نظر ظاهری کمتر مراقب لباس خود باشد، معمولاً با‌ چیپ‌های خود هم بی احتیاط رفتار می‌کند. دلیل این که این اطلاعات قابل اتکا نیستند این است که برخی از این افراد سخت‌ترین بازیکنان ممکن هستند. معمولاً وقتی صحبت از این قبیل بازیکنان می‌شود، حد متوسط پیدا نمی‌کنید زیرا آن‌ها معمولاً بسیار بی احتیاط یا بسیار محتاط هستند.
در زمینه نژاد نکته قابل توجه این است که بازیکنان پوکر سیاه، آسیایی و هندی مستعد انجام اقدامات زیاد هستند. آن‌ها عاشق کال کردن و ریز کردن شرط‌ها هستند (اما کال کردن معمولاً بیشتر اتفاق می‌افتد). با این بازیکنان باید به همان شیوه‌ی بازیکنان میانسال رفتار شود.
حال اگر شما یک بازیکن میانسال هستید که در این دسته از قومیت‌ها نیز قرار می‌گیرد، بایستی مراقب باشید. بودن این نوع بازیکنان در میز پوکر لذت‌بخش است، زیرا گذشته از تحرک زیاد، آن‌ها به طور کلی بازیکنانی سرگرم کننده و پر حرف نیز هستند.

بیشتر بخوانید

سایت ایران بت اینفو

سایت ایران بت اینفو   این سایت به عنوان سایتی در زمینه اطلاع رسانی سایر …