تایگر وودز | حقایقی جالب از زندگی مرد افسانه‌ای دنیای گلف – قسمت اول

تایگروودز چهره‌ای افسانه‌ای در دنیای ورزش گلف است و مانند اکثر چهره‌های افسانه‌ای ورزشی جهان، او نیز به سادگی به این جایگاه نرسیده است. زندگی او ترکیب کنجکاوانه صعود‌های سخت و شکست‌های شوکه کننده بوده است و امروز می‌خواهیم بیشتر در مورد او بدانیم. این شما و این واقعیت‌هایی گفته نشده یا کمتر گفته شده در مورد تایگر وودز.

ورود به سایت بت کارت

۱-  اسم واقعی

تایگر وودز یک اسم بسیار کشنده است که خیلی راحت می‌توان تصور کرد تنها هدف والدین او از این نامگذاری این بوده باشد که او را به بهترین ورزشکار یا یک ستاره فیلم‌های اکشن تبدیل کنند. تایگر، وودز. چند بار این دو را تکرار کنید تا قدرتی که در آن هاست را حس کنید. بیشتر شبیه اسم یک جانور شکارچی گوشتخوار بسیار خطرناک است تا بازیکن یک ورزش بسیار محترمانه مثل گلف. از طرف دیگر، اما نام تایگر وودز با طبیعت بسیار رقابتی موجود در ورزش گلف بسیار هماهنگ است. اگر فکر کنید که این اسم واقعی بازیکن افسانه‌ای دنیای گلف نیست شما را خواهیم بخشید، چون درست فکر کرده اید! در واقع نام واقعی تایگر، الدریک تونت وودز (Eldrick Tont Woods) است. ظاهراً او از این که در دنیای گلف او را با نام الدریک صدا بزنند احساس خجالت زدگی می‌کرده از این رو تنها گاهی اوقات به اسم واقعی و کامل خود اشاره می‌کند که از آن در نام کمپانی شخصی اش، ETW Corporation، استفاده شده است. وقتی که پدر الدریک، ارل وودز، در ویتنام می‌جنگید با یک سرباز ویتنام جنوبی به نام سرهنگ وونگ دانگ فونگ آشنا می‌شود. وونگ به یکی از بهترین دوستان ارل تبدیل می‌شود و این سرهنگ ویتنامی آنقدر ترسناک بوده که همه به او لقب «ببر» (Tiger) داده بودند. بعد‌ها او برای ادای احترام به دوست قدیمی خود، پسرش را با این نام صدا می‌کرد.

تایگر وودز

۲- تجارت

بسیار عادی است که ورزشکاران موفق کسب و کاری راه انداخته تا ثروت هنگفت خود را از طریق آن مدیریت کرده و افزایش دهند. با این وجود وقتی که از یک ورزشکار عادی موفق در یک رشته ورزشی پردرآمد گذشته و به یکی از چهره‌های تعریف کننده آن ورزش تبدیل می‌شوید، به احتمال فراوان قاشق شما به ظرف سوپ‌های بسیار بیشتری از آنچه که ممکن است مردم فکر کنند وارد می‌شود.

تایگر وودز نیز از این قاعده مستثنی نیست. تا سال ۲۰۱۵، این گلف باز مشهور مالکیت ۳ کمپانی مختلف را در اختیار داشته و ۴۵ برند تجاری مختلف دارد که البته همه آن‌ها فعال نیستند. اداره حق ثبت اختراع و برند‌های ایالات متحده تنها ۲۳ مورد از این برند‌ها را در فهرست برند‌های فعال قرار داده، اما برخی از برند‌های غیرفعال او نیز بسیار هیجان انگیز هستند. فکر کنید که تایگر وودز دارای برند خاص خود برای پودر پا، حشره کش و محصولات آرایشی بهداشتی است. با این وجود پر استفاده‌ترین آن‌ها لایسنس‌هایی است که معنای چاپ پول را برای وی دارند و برخی دیگر حق او بر برند‌هایی شبیه نام او را نیز به رسمیت می‌شناسند.

بین سال‌های ۱۹۹۵ تا ۱۹۹۶، بیش از ۴ درخواست برند تجاری متفاوت برای اشتقاقاتی از نام تایگر وودز ارائه شده که در آن‌ها گفته شده منظور از تایگر همان جانور گوشتخوار وحشی است و نه گلف باز مشهور، اما بی آزار آمریکایی.

۳- نابغه گلف

تایگر وودز در ورزش گلف یک نابغه است به نحوی اگر بخواهیم بگوییم کسی با استعداد گلف به دنیا آمده بدون شک آن شخص تایگر وودز خواهد بود. اگر باور ندارید از باب هوپ بپرسید که در سال ۱۹۷۸ و در یک مسابقه گلف به وودزی که تنها دو سال بود باخت. در سال ۱۹۹۱، وودز اولین قهرمانی گلف آماتور جوانان ایالات متحده خود را بدست آورد و طبیعتاً به جوان‌ترین برنده تاریخ این تورنمنت تبدیل شد. تا فوریه ۱۹۹۳، اسپانسر‌ها از هر ترفندی که فکر کنید را برای کسب مجوز شرکت این نوجوان ۱۶ ساله در تورنمنت PGA به کار گرفته بودند. در سال ۱۹۹۶، وقتی که وودز به یک گلف باز حرفه‌ای تبدیل شد، ۶ قهرمانی تورنمنت‌ها و قهرمانی‌های آماتور گلف ایالات متحده در رده سنی جوانان را بدست آورده بود.

همانطور که می‌دانید سال‌های حضور وودز در صحنه گلف حرفه‌ای نیز بدون دستاورد و قهرمانی نبوده است. او مسابقات گلف مسترز و یو اس اوپن را با بیشترین اختلاف در تاریخ این مسابقات نسبت به حریفان فتح کرد، جوایز متعدد بازیکن گلف سال و قهرمانی‌های کشوری را بدست آورد، در سال ۲۰۰۹ توسط آسوشییتد پرس به عنوان ورزشکار یک دهه اخیر شناخته شده و البته به جوان‌ترین گلف بازی تبدیل شد که رتبه اول رده بندی گلف بازان جهان را در اختیار داشت. اگر چه افت او در دهه ۲۰۱۰ سرعت او در عرصه بردن جوایز دنیای گلف را کاهش داد، اما تاکنون بیش از ۱۵ قهرمانی در مسابقات مهم را کسب کرده و با توجه به اینکه تنها ۴۳ سال سن دارد این شانس وجود دارد که بتواند رکورد ۱۸ قهرمانی جک نیکلاوس بزرگ را بشکند.

۴- دستمزد‌ها و درآمد‌های باورنکردنی تایگر وودز

ورود به سایت بت کارت

 

About تیم محتوای بازی ۳۶۵

Check Also

آموزش شطرنج و آموزش شرط بندی بازی شطرنج

معرفی بازی شطرنج نحوه بازی شطرنج یکی از چالش برانگیزترین و در عین حال هیجان انگیزترین بازی …

Sahifa Theme License is not validated, Go to the theme options page to validate the license, You need a single license for each domain name.