صفحه اصلی / اموزش وب مانی / درباره وبمانی ترانسفر

درباره وبمانی ترانسفر

شرکت وبمانی ترانسفر یک سیستم پول الکترونیکی یا E-money می‌‌باشد که در سال ۱۹۹۸ میلادی تأسیس شده است. تکنولوژی وبمانی شامل در اختیار قرار دادن امکانات امن و منحصر بفرد به کاربرهای خود جهت کنترل و انجام تراکنش‌های مختلف مالی از طریق اکانت وبمانی یا همان WMID است.

پول الکترونیکی موجود در کیف پول‌های (purse) اکانت‌های وبمانی با پشتیبانی گارانتور ها، ضمانت شده اند. گارانتور‌های وبمانی که نقش ضامن و پشتوانه پول الکترونیکی‌ موجود در Purse‌های وبمانی را به عهد دارند، در قلمرو‌های قضایی و با ماهیت قانونی مختلف قرار دارند. به محض ایجاد یک کیف پول و قبول قوانین و مقررات توسط کاربر، موجودی الکترونیکی‌ واریز شده در این کیف پول توسط گارانتور‌ها تضمین میشود و با توجه به پشتوانه شرکت در مراکز مالی‌ گارانتورها، بسته به نوع ارز هر کیف پول الکترونیک، به کاربر تضمین داده میشود که در هر لحظه بتواند موجودی الکترونیک کیف پول خود را توسط مرکز مالی مربوطه (گارانتور) به صورت نقدی دریافت کنند.

کاربران تنها میتوانند بین کیف پول‌های با واحد ارزی یکسان، انتقال پول داشته باشند. همچنین، تمامی‌ تراکنش‌های انجام شده در سیستم وبمانی قطعی و غیر قابل برگشت هستند.

کیف پولهای موجود در سیستم از یک عدد ۱۲ رقمی‌ تشکیل شده اند و یک پیشوند که مشخص کننده گارانتور می‌باشد:

  • WMR چک نقدی بانکی‌ در واحد روبل روسیه
  • WMZ مجوز کالا در واحد ارزی دلار آمریکا
  • WME چک نقدی بانکی‌ در واحد یورو

کاربران هر تعداد کیف پول الکترونیک که بخواهند، میتوانند ایجاد کنند. تمامی‌ کیف پول‌های متعلق به یک کاربر، اکانت وبمانی کاربر یا WMID نیز نامیده میشود. WMID به اعضای سیستم اجازه میدهد که نه تنها عملیات و تراکنش‌های مالی‌ با کیف پول‌های اکانت خود انجام دهند، بلکه از طریق سیستم پیام رسانی امن وبمانی (چیزی شبیه به ایمیل ولی‌ اختصاصی برای کاربران وبمانی)، پیغام‌های از نظر قانونی ثبت شده و لازم الاجرا، برای دیگر کاربران ارسال کنند و وارد یک قرارداد شوند.

وبمانی بسته به توانایی‌های تکنیکی‌ کاربران، ابزار‌های مختلفی‌ را برای انجام عملیات و تراکنش‌های درون سیستمی‌ در اختیار آنها قرار میدهد. ابزارهای وبمانی عبارتند از:

ابزار کلاسیک (WM Keeper Classic): یک برنامه کاملا حرفه‌ای طراحی شده برای سیستم عامل ویندوز می‌باشد که قابل دانلود، نصب و اجرا روی کامپیوتر شخصی‌ شماست.

ابزار لایت (WM Keeper Light): یک برنامه مرورگری به همراه مجوز شخصی‌ یا Personal certificate که تمامی‌ عملیات و تراکنش‌ها را با اتصال امن https هدایت می‌کند و انجام میدهد.

ابزار مینی (WM Keeper Mini): یک برنامه مرورگری با قابلیت‌های ساده و اصلی‌

  ابزار موبایل (WM Keeper Mobile): یک برنامه موبایل که عملیات اکانت وبمانی را از گوشی موبایل کاربر فراهم می‌کند در صورتی‌ که روی گوشی تلفن همراه مورد نظر، تکنولوژی Javaa نصب شده باشد.

علاوه بر اینها، یک نسخه مخصوص برای شبکه اجتماعی فیسبوک نیز برنامه ریزی شده است و از طریق ابزار فیسبوک قابل دسترسی‌ می‌باشد.

برای مراوده کاربران با یکدیگر و امنیت بیشتر سیستم، اطلاعات ارائه شده توسط کاربران به هنگام ثبت نام، به وسیله مرکز تاییدات شرکت وبمانی یا Verification Center مرور و تائید میشود و بسته به سطح اطلاعات فردی کاربر، یک سند دیجیتال یاا در اصطلاح، پاسپورت برای کاربر ایجاد میشود. اطلاعات پاسپورت یک کاربر از طریق صفحه WMID هر کاربر، قابل مشاهدهه است.

درباره admin

این مطالب را نیز ببینید!

ابزار فیسبوک وبمانی و نحوه اتصال به اکانت فیسبوک

ابزار فیس بوک یک نسخه خاصی‌ از دسترسی به اکانت وبمانی است که برای کاربران …