انواع پاسپورت در سیستم وبمانی و محدودیت‌های آنها

هر کاربر وبمانی دارای یک پاسپورت (Passport) می‌باشد. پاسپورت یک مجوز دیجیتال است که بر اساس اطلاعات شخصی‌ ارائه شده توسط کاربر صادر میشود.

سیستم وبمانی به دارنده اکانت اجازه میدهد تا اکانت خود را به صورت حقیقی‌ (شخصی‌) و یا حقوقی (شرکت یا سازمان) تعریف و ثبت کند. اشخاص و شرکت‌ها سپس میتوانند مدارک لازم جهت اثبات وجود و تشخیص هویت خود را در اختیار مرکز تاییدات شرکت وبمانی قرار دهند.همچنین دارنده اکانت وبمانی میتواند انتخاب کند که چه اطلاعاتی‌ از وی برای عموم قابلل نمایش باشد و یا اینکه هیچ اطلاعاتی‌ به کاربرهای دیگر نمایش داده نشود. اطلاعات شخصی‌ و یا شرکتی دارندگان اکانتت وبمانی فقط در دسترس مرکز تاییات شرکت وبمانی میباشد.

انواع پاسپورت در سیستم وبمانی که کاربر میتواند برای گرفتن آنها اقدام کند، عبارتند از:

آلیاس پاسپورت (Alias Passport): به صورت رایگان و به صورت خودکار به هنگام ثبت نام در سیستم، برای هر کاربر صادر میشود. (پس از دریافت شناسه وبمانی یا همان WMID) آلیاس پاسپورت در واقع نشان میدهد که اطلاعات ارائه شدهه توسط کاربر به وسیله شرکت وبمانی تائید نشده اند. اطلاعات شخص با استفاده از ابزار دسترسی‌ وبمانی (WM Keeper) قابل تغییر و دسترسی‌ می‌باشد.

فرمال پاسپورت (Formal Passport): به صورت رایگان به کاربر داده میشود پس از اینکه کاربر اطلاعات شخصی‌ خود را در سایت مرکز تاییدات شرکت وبمانی وارد کند. هرچند، این اطلاعات هنوز تائید نشده اند. دارنده فرمال پاسپورت میتواند ازز بعضی‌ قابلیت‌های بانکی‌ سیستم وبمانی بهره مند شود مثل واریز کردن پول به حساب از طریق واریز ارزی و یا استفاده از ووچرر یوکش. برای اطلاعات بیشتر راجع به نحوه گرفتن فرمال پاسپورت اینجا را کلیک کنید.

اینیشال پاسپورت (Initial Passport): این پاسپورت برای دارندگان فرمال پاسپورت صادر میشود، در صورتی‌ که اطلاعات شخصی‌ وارد شده در فرمال پاسپورت خود را به تائید نماینده شرکت رسانده باشند.

  • اینیشال پاسپورت برای کاربرانی که قبلا اینیشال پاسپورت یا پرسنال پاسپورت دریافت کرده اند، صادر نمی‌شود.
  • سیستم وبمانی به دارندگان اینیشال پاسپورت، قابلیت بازیابی کنترل WMID را به ساده‌ترین روش، میدهد.
  • صدور اینیشال پاسپورت توسط نمایندگی‌های مرکز تاییدات شرکت قابل انجام است و از ۱ تا ۵ دلار وبمانی به طور متوسط، هزینه دارد. مدارک لازم جهت صدور، بستگی به نماینده صادر کنند دارد.

پرسنال پاسپورت (Personal Passport): اصلی‌‌ترین پاسپورت در سیستم وبمانی می‌باشد. پرسنال پاسپورت برای دارندگان فرمال یا اینیشال پاسپورت صادر میشود در صورتی‌ که اطلاعات شخصی‌ یا شرکتی آنها به تایید یکی‌ از نمایندگان مجازز ثبت تحت نظر مرکز تاییدات شرکت وبمانی رسیده باشد.

هر چه در سیستم وبمانی، پاسپورت شما معتبر تر باشد، سقف تراکنش‌های اعتماد شده و داده شده به WMID شما نیز افزایش خواهد داشت. بازی۳۶۵ به شما توصیه می‌کند که در صورتی‌ که با اکانت وبمانی خود، مبالغ بالایی‌ را جابجا می‌کنید، بهتر است حتما برای گرفتن پرسنال پاسپورت اقدام کنید که در آینده دچار اشکال نشوید.

مثلا اگر دسترسی‌ به اکانت خود را از دست دادید، بتوانید به راحتی‌ دسترسی‌ به اکانت خود را بازیابی کنید و همچنین از مونیتورینگ شرکت وبمانی جهت تشخیص اقدامات پول شویی و غیره نیز خارج شوید. اگر شما پاسپورت معتبری نداشته باشید و در عین حال، تراکنش‌های اکانت شما حجم بالایی‌ داشته باشد، شرکت وبمانی ممکن است اکانت شما را به تعلیق در بیاورد. پس اگر گردش مالی‌ شما بالای ۲۰۰۰ دلار در ماه است، با کمی‌ حوصله و پیگیری، پرسنال پاسپورت خود را دریافت کنید و با خیال راحت برای همیشه، از WMID خود لذت ببرید.

هرچند شرکت وبمانی، اقدامات پیش گیرانه‌ای را انجام داده است و بسته به ابزار استفاده شده توسط کاربران و همچنین نوع پاسپورت آنها، سقف تراکنش‌های هر کاربر را در بازه‌های زمانی‌ ۲۴ ساعته، روزانه، هفتگی و ماهانه، تعیین کرده است.

محدودیت‌های زیر برای کاربرهای ابزار مینی  که پاسپورتی کمتر از اینیشال دارند، اعمال میشود. این محدودیت‌ها به کیف پول ایجاد شده به صورت خودکار در هنگام ثبت نام، اعمال میگردند.

سقف موجودی کیف پول یا Purse اکانت، نمی‌تواند از رقم‌های زیر تجاوز کند:

  • ۵۰۰۰ روبل (معادل حدود ۱۷۰ WMZ یا ۱۳۰ WME) بدون داشتن تلفن تائید شده
  • ۱۵۰۰۰ روبل (معادل ۵۰۰ WMZ یا ۳۹۰ WME) اگر یک تلفن تائید شده وجود داشته باشد و گزینه “تایید تراکنش‌ها توسط ارسال اس‌ام‌اس به موبایل” فعال شده باشد.
  • ۳۰۰،۰۰۰ روبل (معادل ۱۰،۰۰۰ WMZ یا ۷۸۰۰ WME) به محض دریافت اینیشال پاسپورت
  • ۳،۰۰۰،۰۰۰ روبل (معادل ۱۰۰،۰۰۰ WMZ یا ۷۸،۰۰۰ WME) به محض دریافت پرسنال پاسپورت

سقف تراکنش‌ها (بدون فعال بودن ارسال اس‌ام‌اس تائید تراکنش‌ها توسط وبمانی) به صورت زیر میباشد:

نوع پاسپورت: آلیاس و فرمال

نوع پاسپورت: اینیشال یا پرسنال

سقف تراکنش‌ها (با فعال بودن ارسال اس‌ام‌اس تائید تراکنش‌ها توسط وبمانی) به صورت زیر میباشد:

نوع پاسپورت: آلیاس و فرمال

نوع پاسپورت: اینیشال

نوع پاسپورت: پرسنال

برای افزایش سقف تراکنش ها، شما باید ابزار کلاسیک را نصب کنید.

  • به صفحه عملیات operational page بروید.
  • ابزار کلاسیک را اضافه کنید. (قابلیت استفاده از ابزار مینی، همچنان باقی‌ خواهد ماند)
  • شما میتوانید محدودیت‌هایی‌ به کیف پول خود به صورت پیش فرض در ابزار مینی، اعمال کنید. برای تغییر سقف تراکنش ها، شما باید با ابزار کلاسیک در صفحه خدمات امنیتی (Security Services) تائید، و به صفحه وارد شوید و کاربران امانتت دار (Trsuted WMIDD) اکانت خود را تعریف کنید

بیشتر بخوانید

تأیید تراکنش‌ها با اس‌ام‌اس در ابزارهای مختلف وب مانی

وب مانی از یک عملکرد مخصوص جهت تأیید عملیات کیف پول‌های اکانت برای ابزار‌های مختلف …