عملیات بلوکه کردن ابزار فیسبوک با رمز پرداخت

برای امنیت بیشتر در هنگام کار کردن با برنامه ابزار فیسبوک، شما میتوانید رمز پرداخت یا Payment code تعریف کنید. با این رمز پرداخت میتوانید با اکانت خود عملیات مالی امن تری انجام دهید.

به صورت پیش فرض، این قابلیت در ابزار فیسبوک وبمانی فعال نشده است و شما میتوانید عملیات مالی‌ را با اکانت خود بدون نیاز به رمز پرداخت انجام دهید (انتقال پول به یک دوست، پرداخت فاکتور و یا پرداخت برای خرید محصول یا خدمات). با فعال کردن عملکرد بلوکه کردن، رمز پرداخت همیشه برای انجام عملیات مالی‌ خواسته خواهد شد. برای فعال کردن بلوکه کردن برنامه در ابزار فیسبوک، مراحل زیر را انجام دهید:

برنامه ابزار فیسبوک را در اکانت فیسبوک خود باز کنید، روی آیکون با شکل قفل  کلیک کرده و گزینه Payment code blocking را انتخاب نمایید.

در پنجره باز شده، گزینه On را برای عملیاتی که مایل هستید بلوکه کردن را برای آنها فعال کنید، تیک بزنید. (انتقال وبمانی، پرداخت فاکتورها، پرداخت جهت خرید محصول یا خدمات) در فیلد Limit میتوانید یک مبلغ حد اکثر تعیین کنید. اگر مبلغغ انتقال از این مبلغ بیشتر باشد، رمز پرداخت از شما خواسته خواهد شد. رمز پرداخت خود را وارد و روی Save کلیک کنید.

اگر این کار به درستی‌ انجام شد، شما پیغامی به شکل زیر دریافت می‌کنید:

محدودیت‌ها بدین معنی هستند که رمز پرداخت، برای هر عملیات مالی‌ بیشتر از ۱۰۰ روبل وبمانی یا هم WMR، از شما خواسته خواهد شد.

رمز پراخت:

کاربران ابزار فیسبوک وبمانی، جهت پرداخت برای محصولات و یا خدمات از طریق انتقال مستقیم به کیف پول فروشنده (با استفاده از خدمات الکترونیک) به رمز پرداخت نیاز دارند.

  • رمز پرداخت با درخواست از طریق منوی تنظیمات برای شما اس‌ام‌اس میشود.
  • رمز پرداخت در صورت درخواست، تنها یک بار در روز برای شما ارسال میشود.

برای دریافت رمز پرداخت، ابزار فیسبوک و برنامه را در اکانت فیسبوک خود باز کرده، روی آیکون با شکل قفل  کلیک کنید. My payment password را انتخاب کنید. اطلاعات نمایش داده شده را بخوانید و شناسه کاربری یا User ID خود راا حفظ یا در جایی‌ یادشت کنید. حالا روی Get payment password کلیک نمایید.

اطلاعات مورد نیاز را برای بازیابی احتمالی‌ رمز پرداخت در آینده (در صورتی‌ که آن را گم یا فراموش کردید) مثل شماره موبایل جهت ارسال اس‌ام‌اس از وبمانی، وارد کنید. حالا روی Get payment password کلیک نمایید.

اگر این کار به درستی‌ انجام شود، شما پیغامی به شکل زیر دریافت خواهید کرد:

رمز دریافتی را در جایی‌ امن بنویسید که دیگران به آن دسترسی‌ نداشته باشند.

شما از این رمز پرداخت میتوانید برای خرید از فروشگاه‌های اینترنتیِ که وبمانی را به عنوان روش پرداخت قبول میکنند، استفاده نمایید. پرداخت برای محصول یا خدمات مورد نظر، سایت فروشنده، شما را به صفحه خدمات الکترونیک سایت فروشندهه میبرد. در این صفحه شما میبایست Keeper for social networks را به عنوان روش پرداخت خود و سپس Facebook راا انتخاب نمایید.

سپس شناسه کاربری اکانت فیسبوک، رمز پرداخت و شماره نمایش داده شده در شکل را وارد کنید و روی Next کلیک نمایید.

پس از مرور شرایط پرداخت فروشنده و اطلاعات محصول خریداری شده، برای تکمیل فرایند خرید، روی Confirm the payment کلیک کنید.

بیشتر بخوانید

همه چیز درباره وب مانی

اگر بخواهیم وبمانی را به صورت خلاصه تعریف کنیم، وب مانی در واقع یک نوع …