ثبت نام اولیه در سیستم وبمانی

برای ثبت نام اولیه در سیستم پول الکترونیکی وبمانی، اطلاعات شخصی‌ شما مورد نیاز است. پس از ثبت نام اولیه، کاربر دسترسی‌ به کیف پول الکترونیکی یا Purse در ابزار Mini را خواهد داشت. برای دسترسی‌ پیدا کردن به ابزارهای دیگری مثل کلاسیک، لایت و یا موبایل، شما باید:

  • یک روش دسترسی‌ جدید به ابزار Mini وبمانی خود اضافه کنید
  • یک شناسه جدید وبمانی یا همان WMID ثبت کنید (به عبارت دیگر، مراحل ثبت نام را مستقیما با ابزار مورد نظر انجام دهید)

برای ثبت نام کردن در وبمانی مراحل زیر را انجام دهید (برای دیدن بزرگتر عکس‌های توضیحی، روی آنها کلیک کنید):

به سایت http://start.wmtransfer.com بروید، شماره تلفن همراه خود را با فرمت کامل (ابتدا ۹۸+ و سپس بدون اضافه کردن ۰) وارد کنید (مثل ۹۸۹۱۲۳۴۵۶۷۸۹+) و حالا روی Proceed کلیک نمایید.

لطفا دقت کنید که ابزار مینی Mini با استفاده از مرورگر اینترنتی (مثل اینترنت اکسپلورر و فیرفاکس) قابل دسترسی‌ است و با گوشی موبایل هم (بدون نصب ابزار موبایل) می‌توان به اکانت وارد شد.

پس از اینکه سیستم تائید کرد که موبایل شما قبلا در سیستم ثبت نشده است، شما به صفحه‌ای خواهید رفت که در اینجا باید اطلاعات شخصی‌ خود را وارد نمایید.

شما باید اطلاعات دقیق و صحیح دربارهٔ خودتان وارد کنید. اگر اطلاعات شما قابل تائید نباشند، ممکن است در آینده دچار اشکال شوید مخصوصاً آنهائی که قصد دارند با سیستم وبمانی، مدتی‌ طولانی کار کنند.نکات زیر را در نظر داشته باشید:

  • اطلاعات معتبر دربارهٔ هویت خود در سیستم وارد کنید
  • اطلاعاتی‌ که وارد می‌کنید باید از لحاظ املای انگلیسی‌ با اطلاعات گذرنامه شما یا اطلاعات ترجمه رسمی‌ شناسنامه شما مطابقت داشته باشد (اگر گذرنامه ندارید و برای داشتن ترجمه رسمی‌ شناسنامه هم اقدامی نکرده اید، مشکلی‌ نیست، اما دقت کنید که مشخصات نام و نام خانوادگی خود را با هر املایی که جهت ثبت نام وارد می‌کنید، در آینده از دارالترجمه بخواهید که املای انگلیسی‌ اسم و فامیل شما با آنچه در وبمانی وارد کردید، مطابقت داشت باشد. یا در فرم‌های مربوط به گذرنامه، املا را منطبق با املای وارد شده در اکانت وبمانی خود، بنویسید)
  • همیشه به یاد داشته باشید که نام و نام خانوادگی شما قابل تغییر نخواهند بود پس به نکات اشاره شده در مورد قبلی‌ دقت کافی‌ داشته باشید

توجه: پرسش و پاسخ امنیتی یا Control question و Control answer را فراموش نکنید. شما برای بازیابی اکانت وبمانی از روش ساده، به این دو نیاز خواهید داشت.

پس از ورود اطلاعات شخصی‌، روی Proceed کلیک نمایید. اطلاعات وارد شده را یک بار دیگر چک کنید و دوباره روی Proceed کلیک نمایید.

شما ظرف چند دقیقه، ایمیلی با کد ثبت نام دریافت می‌کنید. یک کپی از این ایمیل، به ایمیل پشتیبان شما یا Additional E-mail شما نیز فرستاده خواهد شد. (اگر به هنگام پر کردن فرم، آن را وارد کرده باشید) این کد، ۳۲ کاراکتری وو متشکل از حرف و عدد است و تا ۱۰ روز اعتبار دارد. روی لینک دریافتی بر روی ایمیل خود کلیک کنید:

یا به صورت دستی‌، کد ثبت نام دریافت شده را از آدرس http://start.wmtransfer.com/confirm.aspx وارد کنید. اگر ایمیل را دریافت نکرده اید، لطفا پوشه اسپم ایمیل خود را چک کنید.

شما میتوانید دوباره کد ثبت نام را به ایمیل خود ارسال کنید (Resend registration code) یا حتی میتوانید ایمیل خود را بدون ایجاد تغییر در دیگر اطلاعات شخصی‌ (Change e-mail without changing other personal information)، تغییر دهید. برای اینن کار لینک مربوطه را (سمت راست صفحه ای که در آن هستید) کلیک کنید.

پس از اینکه کد ثبت نام تایید شد، حالا میتوانید شماره موبایل خود را به تایید برسانید. برای این کار، کد دریافت شده روی موبایل خود را وارد کنید و روی Next کلیک نمایید.

توجه: شما میتوانید بدون تائید کردن شماره موبایل خود، مراحل ثبت نام را کامل کنید. البته به اکانت شما محدودیت‌هایی‌ اعمال خواهد شد. برای این کار روی لینک مربوطه (سمت راست صفحه ای که در آن هستید) کلیک نمایید (complete thee registration without the phone verification)

اگر می‌خواهید شماره موبایل خود را بدون تغییر در بقیه اطلاعات شخصی‌ خود، تغییر دهید، لطفا لینک مربوطه یعنی‌ Change your mobile phone number without changing your other data را کلیک نمایید.

ثبت نام را کامل کنید. رمز عبور خود را تعیین کنید و روی Ok کلیک نمایید.

پس از ثبت نام، شما یک ایمیل حاوی لینک‌های مورد نیاز شما برای استفاده در سیستم وبمانی دریافت می‌کنید.

پس از ورود به اکانت وبمانی خود از طریق ابزار مینی Mini شما میبایست کیف پول وبمانی یا WM-purse ایجاد کنید. کیف پول یا Purse یک شماره ۱۲ رقمی‌ با یک پیشوند است که به شناسه وبمانی شما یا همان WMID شما، ضمیمه میشود. پیشوند کیف پول نشان دهنده واحد پولی کیف پول می‌باشد. به عنوان مثال، کیف پول‌های Z238479008342, R034873236762, E9282374987384 کیف پول‌هایی‌ برای یوروی وبمانی (WME)، روبل وبمانی (WMR) و دلار وبمانی (WMZ) میباشند. شما میتوانید به هر تعدادی که خواستید، کیف پول با هر واحد ارزی در WMID خود ایجاد نمایید و هر کدام را برای مقاصد مورد نظر خود استفاده کنید.

روی can create one کلیک نمایید.

نوع کیف پول (یا همان واحد ارزی) را انتخاب کنید، و پس از تیک کردن قبول قوانین، روی Create کلیک نمایید.

پس از اینکه کیف پول یا همان Purse شما با موفقیت ساخته شد، پیغام زیر به شما نمایش داده میشود.

شما با کلیک کردن روی علامت + در منوی Purses میتوانید، هر تعداد کیف پول با واحد ارزی مورد نظر خود را ایجاد نمایید.

 

بیشتر بخوانید

همه چیز درباره وب مانی

اگر بخواهیم وبمانی را به صورت خلاصه تعریف کنیم، وب مانی در واقع یک نوع …