قابلیت بلوکه کردن آی‌پی IP وب مانی

پس از فعالسازی قابلیت بلوکه کردن آی‌پی، دسترسی‌ به ابزار کلاسیک و ابزار لایت تنها از کامپیوتر‌هایی‌ مقدور است که آدرس آی‌پی آنها در لیست آی‌پی‌های تخصیص داده شده برای اکانت، وجود داشته باشد.

تنظیمات بلوکه کردن آی‌پی میتواند از صفحه بلاکینگ در سایت سرویس امنیت https://security.wmtransfer.com انجام شود.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه مدیریت بلوکه کردن آدرس آی‌پی IP وب مانی مراجعه فرمائید.

اگر بخواهید با ابزار وب مانی خود، از یک آی‌پی غیر مجاز وارد اکانت خود شوید، یک پیغام با دستورالعمل نحوه آنبلاک کردن (unblock یا باز کردن) برای ایمیل شما ارسال خواهد شد. شما همچنین میتوانید کد آنبلاک کردن اکانت را بر روی موبایل خود دریافت کنید. اگر این قابلیت را قبلا فعال کرده باشید، پس از بلوکه شدن ابزار وب مانی، یک لینک به صفحه ورود کد آنبلاک به ایمیل شما ارسال میگردد. کد آنبلاک هم که به موبایل شما اس‌ام‌اس میشود.

در تنظیمات بلوکه کردن، بهتر است یک ایمیل متفاوت با ایمیلی‌ که به هنگام ثبت نام برای WMID خود انتخاب کرده اید، برگزینید. شما میتوانید آی‌پی‌های مجاز را به لیست اضافه کنید.

اگر شرکت ارائه دهنده اینترنت شما از آی‌پی دینامیک (Dynamic IP) استفاده می‌کند، شما میبایست یا آی‌پی‌ها را از شرکت ارائه دهنده بگیرید و یا اطلاعات پیشنهادی در وبسایت خدمات را اعمال کنید. (محاسبه این اطلاعات به صورت خودکار با توجه به آدرس آی‌پی فعلی شما انجام میشود)

اگر شما پیغام “تلاش برای ورود از یک آی‌پی غیر مجاز” یا Attempt to enter from a blocked address را دریافت کردید، این بدین معنی است که شما قابلیت بلوکه کردن آی‌پی را از طریق https://security.wmtransfer.com فعال کرده اید، وو یا اینکه آی‌پی شما تغییر کرده و در لیست آی‌پی‌های مجاز موجود نیست.

برای فعال کردن بلوکه کردن آی‌پی، کاربر یک آی‌پی یا یک محدوده آی‌پی (IP Range) و یک ایمیل تعیین می‌کند. پس از فعال شدن قابلیت بلوکه کردن آی‌پی، ابزار کلاسیک تنها میتواند از کامپیوتر‌هایی‌ که آی‌پی آنها در محدوده آی‌پی اختصاص داده شده وجود دارد، باز و اجرا شود. این در مورد ابزار لایت هم صادق است.

به محض ورود از یک آی‌پی غیر مجاز، ایمیلی‌ با موضوع Blocked IP security notification برای شما ارسال خواهد شد.

اگر پیغام ورود غیر مجاز به شما نمایش داده شده اما ایمیلی‌ دریافت نکرده اید:

  • ممکن است یک ایمیل دیگر متفاوت با ایمیل اکانت خود در تنظیمات قید کرده اید.
  • ممکن است این ایمیل توسط سرویس دهنده ایمیل شما فیلتر شده باشد، در این صورت دوباره با ابزار لایت یا کلاسیک خود به اکانت وارد شوید.
  • ممکن است ایمیل را در هنگام انجام تنظیمات بلوکه کردن، به اشتباه (مثلا اشتباه تایپی) وارد کرده باشید.
  • ممکن است ایمیل به اسپم یا هرزنامه ایمیل شما رفته باشد.

اگر مشکل حل نشد، شما میبایست یک تیکت به پشتیبانی فنی‌ وب مانی بزنید و مورد خود را توضیح دهید. اگر ایمیلی‌ که در تنظیمات بلوکه کردن داده بودید را به یاد دارید، تیکت را از این ایمیل ارسال نمایید. اگر فراموش کرده اید، مهم نیست میتوانید از هر ایمیلی‌ تیکت خود را ارسال کنید. در این صورت در تیکت ارسالی، حتما ایمیل وارد شده در تنظیمات بلوکه کردن اکانت را نیز قید فرمائید.

مهم: در ایمیل ارسالی با سیستم تیکت، حتما WMID خود را قید کنید.

بیشتر بخوانید

همه چیز درباره وب مانی

اگر بخواهیم وبمانی را به صورت خلاصه تعریف کنیم، وب مانی در واقع یک نوع …